Garso barjerai iš Izoblok

Triukšmas tampa vis didesne šių dienų problema, sukeliantis įvairius susirgimus (stresas, padidėjęs kraujospūdis, kraujotakos sutrikimai). Su triukšmu turi būti kovojama, nes šių dienų realijos tokios, kad šių šaltinių išvengti darosi nebeįmanoma. nes magistralinės gatvės, geležinkeliai eina šalia gyvenamųjų kvartalų. Kova su triukšmu prasideda nuo teisinių aktų, monitoringo ir triukšmo ribojimo įgyvendinimu- transporto srautų reguliavimo ir akustinių užtvarų statymo. Lietuvoje taip pat tvarkomasi su šia problema ir ir nuo 2011 metų priimti nauji triukšmo ribiniai dydžiai. Atliekamas triukšmo monitoringas. Kai kurios savivaldybės šią informaciją skelbia savo interneto svetainėse. Ir kur tai reikalinga, triukšmo poveikio mažinimui nuo magistralinių gatvių, kelių, geležinkelių – statomi garso barjerai, kurie būna:
– garsą sugeriantys akustiniai triukšmo užtvarai – tai aklinos garso sienos, kurios dėl savo specialių medžiagų, sugeria triukšmo šaltinių sukeliamas garso bangas.
– garsą atspindintys akustiniai triukšmo užtvarai – tai skaidrios garso sienutės, kurios dėl savo specialių medžiagų, atmuša triukšmo šaltinių sukeliamas garso bangas.
-bei kombinuotos.
IZOBLOK taip pat turi sprendimą garso užtvarų statybai.
Blokai IZOBLOK jau daugelį metų Vakarų valstybėse yra gerai žinoma medžiaga iš kurios statomi garso barjerai. Tai siena, statoma prie triukšmą keliančių vietų (gatvės, geležinkeliai, gamyklos ir pan.) norint sumažinti decibelų kiekį tenkantį aplink būnantiems žmonėms.

Dėl savo unikalių garso izoliacijos savybių ir ilgaamžiškumo IZOBLOK garso barjerų sienos tapo itin vertinamos specialistų ir jau daug metų tarnauja įvairiose pasaulio valstybėse. Triukšmo užtvarai iš IZOBLOK ne tik gerai sugeria garsą, bet ir yra dekoratyvūs. Jų pagalba galima sukurti ne šiaip tvoras, o gražius, spalvingus triukšmo užtvarus- kurie ne tik apsaugos Jūsų gyvenamąją aplinką nuo triukšmo, bet ir ją puoš.

IZOBLOK triukšmo užtvarų konstrukcija

triuksmo uztvaras
garso barjerasakustinis-blokelis-izoblok-acoustic-mfc10
IZOBLOK garso užtarą sudaro:
– betoninės arba plieninės kolonos,
– sienelė iš IZOBLOK MFC Akustik 010,
– cokolis, pamatas.

Kolonos

Plieninės kolonos daromos iš H profilio.

Cokolis

Cokolinė garso užtvaro sienelės dalis gali būti naudojama pagrindinės sienelės pakėlimui nuo žemės, tačiau galima jos ir nenaudoti. Ši dalis daroma iš betono ar betoninių blokų.

Akustinė sienelė

Pagrindinė akustinio užtvaro dalis, kuri sugeria pagrindinę dalį garso, sudaryta iš betoninio pagrindo ir iš abiejų pusių sumontuojant akustinius skydelius iš IZOBLOK MFC Akustik 010. Šių skydelių garso izoliacija A3 (DLα = 10 dB). Šie skydeliai gali būti nudažomi norima spalva, taip sukuriant gražesnę aplinką.

Pamatas

Pamatas gali būti daromas įvairus, atsižvelgiant į reikalavimus, garso užtvaro montavimo vietą. Tai gali būti poliai, betoninis pamatas arba panaudotos sienelės kolonos.

IZOBLOK MFC Akustik 010 techniniai duomenys

akustines sieneles konstrukcijaakustines sieneles konstrukcija

Spalva: pilka
Svoris: 550 – 600 kg/m³
Tempimo stipris: min. 2.5 N/mm²
Tempimo stipris lenkiant: min. 0.7 N/mm²
Atsparumas vandeniui 243.6 ± 6 g/sq. m – 125

Ledo atitirpimas: pažeidimo laipsnis 2
Garso sugeriamumas, EN 1793-1: A3, DLα= 10 dB
Atsparumas pažeidimams: atitinka reikalavimus
Higienos reikalavimai: atitinka

Akustinių užtvarų galerija

Garso barjerams rekomenduotina rinktis IZOBLOK sistemą, nes garso barjerai iš IZOBLOK:

atspindi dalį garso ir jį atspindėdama dar išsklaido,
gerai sugeria garso bangas,
garso atspindžio sienelė gaminama iš ekologiškų medžiagų,
banguota, porėto paviršiaus sienelė sugeria(sukaupia) didesnį kiekį teršalų, todėl aplinka išlieka švaresnė, gaivesnis oras.

Apie sienelių privalumus iš medžiagų kaip IZOBLOK garso barjerai, galima pažiūrėti .